powrót na --> http://tomek.zozlak.org
Baza danych Wyniki Wyborów w Polsce 2005-2011
Baza danych obejmuje wyniki wyborów parlamentarnych, prezydenckich i do Parlamentu Europejskiego (ale wyborów samorządowych już nie) przeprowadzanych w Polsce w latach 2005-2011. Zebrane dane obejmują:

* wyniki głosowania na kadydatów na poziomie obwodów głosowania;

* rozliczenie kart do głosowania na poziomie obwodów;

* dla obwodów głosowania poza granicami Polski dostępne są też dane o kraju, w którym zostały powołane;

* dane o gminach: liczba mieszkańców, powierzchnia, rodzaj (dzielnica Warszawy/miasto na prawach powiatu/gmina miejska/gmina wiejska/gmina/miejsko-wiejska/statki/zagranica);

* dane o kandydatach: komitet wyborczy, nazwisko, imiona, płeć, zawód, miejsce zamieszkania, a w zależności od wyborów również przynależność partyjna, wiek, wykształcenie i miejsce pracy;

Baza istnieje w postaci relacyjnej (konkretnie została wrzucona do PostgreSQLa), co oznacza, że wszytskie powyższe dane są ze sobą powiązane, dzięki czemu w łatwy sposób mogą zostać wygenerowane płaskie tablice zawierające (również łączące ze sobą) dowolne z wymienionych wyżej informacji, na dowolnym poziomie agregacji (również dane z różnych poziomów agregacji).

Baza została utworzona na podstawie informacji publikowanych przez PKW na jej stronie internetowej: http://pkw.gov.pl/. W procesie tworzenia bazy korzystałem z oprogramowania: wget, PHP, R, PostgreSQL.

Dane z bazy udostępniam bezpłatnie w odpowiedzi na zgłoszenie konkretnego zapotrzebowania. Jeśli chcesz uzyskać dane z bazy, skontaktuj się ze mną.

Tomek Żółtak
mój mail

Poprawny CSS! Valid XHTML 1.1 Strict
©Tomek Żółtak 2007-2012
powrót na --> http://tomek.zozlak.org